Lehet egyeseknek kedvező módra, és lehet mindenki számára. Lehet parlamenti vizsgálóbizottságokat felállítani, és valamivel konkrétabb intézkedéseket is tenni. Lehet Nemzeti Konzultáció és Békemenet, illetve karácsonyi interjúban arra hivatkozni, hogy:”Európában egyedülálló módon megsegítettük a devizahiteleseket!” Lehet ezt hirdetni. Lehet magyar módra segíteni, és lehet izlandi módra is.
Ha a mi miniszterelnökünk azt mondja, hogy megsegítettük a devizahiteleseket, akkor az izlandiak mit tettek? Ugyanis a válság kirobbanása után nem sokkal az izlandi alkotmánybíróság alkotmányellenesnek nyilvánította a devizahiteleket, és előírta azok visszamenőleges „koronásítását”, beleértve a kamatok visszamenőleges újraszámolását is.
A magyar segítség csak rögzített árfolyamon tette lehetővé a végtörlesztést. Ez azoknak volt segítség, akik amúgy is fizették a megemelkedett törlesztő részleteket. Elég megnézni a képviselői vagyonnyilatkozatokat a parlament honlapján. 60, és 50 milliós hiteleket is törlesztettek. Két tanári fizetésből, vagy kisvállalkozóként ez már nehezebben megy.
Az árfolyamgát pedig csak elodázza a problémákat. Ki tudja mi lesz öt év múlva? Az árfolyamgát választása esetén a devizahitelesek havi törlesztési terhei minimum 3 évre, de maximum 2017. június végéig mérséklődnek. Akik ezt javasolják, azok szerint kiszámíthatóvá válnak a törlesztő részletek, ugyanis egy svájci frankot 180, az eurót 250, a japán jent 2,5 forinton lehet törleszteni. A deviza árfolyam-változások hatásai a hitel törlesztő részleteiben ugyanis a rögzített időszak alatt nem jelennek meg. Az aktuális piaci és a rögzített árfolyam közötti különbözet a forint gyűjtőszámlára kerül. Igaz ma a svájci frank 239.72 forinton áll, azaz 59.72 forinttal magasabban. A gyűjtő számlát is ki kell fizetni egyszer.
Tehát van virtuális segítség, és van valódi segítség. Nálunk a devizahitelezésről volt parlamenti vitanap is. Sárdobálással, és anyázással. Egy nem volt: felelős.
Azt hiszem, mi csak kiegyeznénk azzal is, ha a magyar Alkotmány Bíróság követné az izlandi döntését.
(folytatjuk)
Deviza Alapú Csalás – avagy a 10 milliárdos CHF hamisítás
A közeli jövőben Magyarország a történelem folyamán immár másodszor kerülhet nemzetközi pénzhamisítási botrányba. 1922 és 1925 között mintegy 10 millió francia frank hamisításán buktak le vezető magyar politikusi körök.
Február – március tájára prognosztizálható, hogy kirobban a világban a magyar deviza alapú csalás következtében legkevesebb 10 milliárd svájci frank összegű, fedezetlen számlapénz kibocsátása miatti botrány. A „pénzhamisítás” fogalmi köre ma már nem csupán a fizikai bankjegy másolatokat takarja, hanem a törvényes fedezet nélkül kibocsátott fizetőeszközöket is.
A magyar kereskedelmi bankok 2004 és 2010 között mintegy 7.000 milliárd forint (nagyságrendben mintegy 40 milliárd CHF) értékben adtak ki 5-25 éves időtartamokra különböző szerződésekben deviza alapú hiteleket.
A DAC csoport álláspontja szerint ezek olyan forint kölcsönök voltak, amellyel egyetlen országosan egységes rendszerben, a szerződésektől függetlenül, azokban nem is jelzett módon, súlyosan kárt okoztak az adósoknak, és a magyar állami költségvetésnek egyaránt. Erről az általunk bizonyítható állapotról 2013-ban feljelentést nyújtottunk be a legfőbb ügyészségre.
Ezt az álláspontot a Bankszövetség végig tagadta, és ők Európa és a magyar kormány felé egyaránt ezeket a kölcsönöket jogszerű, devizakölcsönnek állítják be a mai napig.
A kormányzat forintosítási szándékát is mindig a Bankszövetség állítása szerinti nagyon sok milliárd CHF értékű deviza igényel vétózták meg.
A Kúria decemberi jogegységi határozata óta immár bizonyított tényként kezelhetjük, hogy a túlnyomórészt CHF kölcsön mögött deviza van.
E tényeket elfogadva a DAC csoport 2014. január első hetében feljelentést nyújtott be a svájci államügyészségen, és az európai központi bankhoz, hogy állapítsák meg: milyen alapon és mekkora értékben bocsátottak ki a magyar kereskedelmi bankok idegen devizát a magyar pénzügyi jogszabályokra hivatkozva, tényleges pénzeszköz fedezet nélkül..
Álláspontunk szerint egy bank idegen valutát csak annyit adhat ki az ügyfelei részére, amennyivel a kölcsön teljes futamidejére rendelkezési joga van.
A magyar pénzügyi jogszabályok alapján, a tartalékrátára alapozott számlapénz „teremtésre” ugyanis csak forintban lehet jogszerű lehetőség!
********
Felmerül a kérdés: mitől egységes hungarikum – csalás a deviza alapú jogügyletek összes egyedi szerződése?
Feljelentésünk bizonyítékát a következő tények adják.
Az adóst és az államot egyaránt, három olyan nagyon egyszerűen, banki bizonylatokkal bizonyítható tétellel károsították meg, mely az egyébként a Kúria szerint jogszerű szerződésekben nem is lelhető fel.
Az első a jogtalan, rejtett deviza kereskedelem. A csalók arra az elavult társadalmi tudatra alapozva, hogy minden devizát a bank automatikusan forintosít, a deviza tulajdonos adós megkérdezése és felhatalmazása nélkül, önhatalmúlag forintosították, és ezzel a vételi és a kereskedelmi ár közti különbséggel, számlaadás nélkül megkárosították. Ma a törvény szerint a deviza tulajdonos szabadon rendelkezhet a rendelkezésére bocsátott deviza felett.
A második, a legjelentősebb értékű csalás, a nem létező pénzeszköz – a deviza egyenlegek – árfolyammal történő felszorzása, az egyenleg-hamisítás. Ebben a szabályos ügyletben mindent a forintból, a valódi pénzből számolnak vissza devizává, azaz nyilvántartási számmá. Ennek következtében minden hónapban külön értékű nyitó és záró deviza egyenlegnek kellene lennie, mert az árfolyam változó. A bankok folyamatos deviza görgetése azt jelenti, hogy a számviteli törvényt megszegve, jogsértő módon értékelik a deviza átváltásokat.
Ez az egyetlen oka annak, hogy. Magyarország a világon egyetlen ország, ahol az előírt törlesztés ellenére nem csökken, hanem nő a tartozás!
A harmadik bizonyíték az egyenleg-hamisítás egyenes következménye: ha magasabb az egyenleg, akkor a %-osan származtatott kamatok és költségek is magasabbak a jogosnál.
DAC csoport – Deviza Alapú Csalás áldozatai csoport
további információk: daccsoport@gmail.com
Én egy kis faluban lakom . Nem vagyunk gyávák csak nincs arra sem pénzünk . hogy elmenjünk tüntetni.már a részleteket se tudjuk fizetni vagy fizetünk vagy éhen halunk úgykébzeljék el . hogy karácsonykor nem volt mit ennünk nagyon szomorú karácsonyunk volt!!!
A devizahitelesek még ma is gyávák kimenni az utcára és követelni az izlandi módszert, mert félnek Orbán Viktortól.
Inkább fizetnek……….
“……az izlandi alkotmánybíróság alkotmányellenesnek nyilvánította a devizahiteleket, és előírta azok visszamenőleges „koronásítását”, beleértve a kamatok visszamenőleges újraszámolását is.” Nálunk is tökéletesen megfelelne.
De azért bűnhődni is kell, hogy megvezették a lakosságot, amely emberéletekbe is került.
http://kaslerarpad.hu/?p=2094
“..újra indítani a hitelt tisztességes kamat és költség számításokkal!!!””” A gondolatát is el kell vetni, hogy ilyen létezik!!!!!
Valóban el kellene gondolkodni ezen az eszmefuttatáson, hogy kölcsönszerződés volt, Ft-ban vettük fel és abban is törlesztjük.Ez jó kiinduló pont.Csak tudomásom szerint Magyarországon nincs precedens jog- egy esetben volt kb.10 éve a kismama per.Nos ahhoz hasonlóan kellene kimondatni a hitel károsultak igazát.Kell hozzá néhány megfelelően kitartó akkurátus ügyvéd jogász és közgazdász akik kikaparják nekünk a gesztenyét.(Ezúton is köszönjük azoknak akik már megindultak)Mert legtöbben fizetni nem tudunk ügyvédnek és eligazodni sem a jogban egyedül.Segítsünk ezeknek a zászlóvivőknek, és egymásnak is, azzal, hogy átadjuk az információkat a dolgok alakulásáról.
Tisztelt Herédiné Ica!
Kérem olvassa ezt el: http://patacsipilvax.hu/2012/12/10/jogidoktor/
Tetszik minden hozászolás és egyet is értek velük csak az a baj hogy sok embernek már nincs reménye sem meg pénze sem hogy elinduljon. egy olyan úton aminek nem látszik a vége.
Van-e arra lehetőségük azoknak akiknek nincs pénzük az ügyvédre, hogy pereljenek? Nagyon sok ismerősöm, van olyan aki perelne, de nincs pénz az ügyvéd meg fogadására! Erre kérnék választ, amennyiben lehetséges! Köszönöm
Róna Péter :
” Életek százezrei mentek helyrehozhatatlanul tönkre,
a fizetőképes kereslet nagyon hosszú időre megroppant,
maga a bankrendszer működésképtelenné vált, kis- és középvállalatok tízezrei
dőltek be, munkahelyek százezrei szűntek meg,
és a Magyar Nemzeti Bank elvesztette a monetáris folyamatokra gyakorolható hatását egy hazug, csalárd “termék” bevezetése miatt.”
Korábban már mi is hírt adtunk, hogy mikulásra egy 100 milliós kártérítési pert kapott Csányi Sándor – Kásler Árpádtól.
http://hir.ma/belfold/devizahitel-ugyek/mi-tortent-kasler-arpad-haza-tajan-2013-elso-napjaiban/28318
Szerintem is a szerződés kötéskor megállapított törlesztő részletet kéne alkalmazni.Az évek során felmerült Deviza alapú” plussz kifizetéseket levonni az eredeti tőkéből és a maradékkal újra indítani a hitelt tisztességes kamat és költség számításokkal!!! Így a bankok iránti bizalom is helyre állhatna!!
Hát több részre kell bontani a kérdést:
– aki már bedőlt, annak gyors segély kell: -> ezt lehet kariratív módon kezelni, pl. ha valakinek van egy üresen álló háza, vagy szobája, akkor ingyen, vagy minimális lakbérrel rendelkezésre bocsájtja a rászorulóknak.
-> kevésbé elrugaszkodott megoldás lenne a bérlakás program. Ez amúgy nem csak devizahiteleseknek lehetne segítség, hanem fiatal házasoknak, pályakezdő fiataloknak.
– aki még tudja fizetni: – ha kéri az árfolyamgátat, akkor ki kell dolgozni neki egy középtávú gazdasági tervet, hogy 3-4 év múlva (a különbözet kamatos kamatai miatt) ne kerüljön még nagyobb bajba
– általában segíthet szerintem egy tudatosabb gazdasági hozzáállás. ez sokan nem tanulták meg gyerekként a szüleiktől. Illetve van akinek magától egyszerűen nem megy.
Kisközösségi alapon lehetne támogatói köröket kialakítani. Kb. mint az alkoholista csoportok, ahol az egyik figyel a másikra. Csak itt a fiskális egyensúlyra figyelnének a “mentorok”.
– hallottam hogy egyes esetekben ítélt már bíróság adósok javára a bankkal szemben, de nem tudom mennyire általános perekről volt szó. gyanítom inkább egyedi esetekben támadható az eredeti szerződés. (Mo.-on ugye nincs is precedensjog)
Minden hatodik hitelesről lemondhatnak a bankok 2013.01.04.
Nemcsak a devizások, a forinthitelesek is bajban vannak.
http://www.hir24.hu/gazdasag/2013/01/04/minden-hatodik-hitelesrol-lemondhatnak-a-bankok/
Én úgy gondolom tartsuk fókuszban a megoldás keresését, a minősítésekkel nem lépünk előre.
Konkrét útmutatásokra lenne szükségünk egyedi ügyeinkkel kapcsolatban. Van erre lehetőség?
Én úgy gondolom tartsuk fókuszban a megoldás keresést, a miősítésekkel nem lépünk előre.
Konkrét útmutatásokra lenne szükségünk egyedi ügyenkkel kapcsolatban. Van erre lehetőség?
Az előttem hozzá szólással ,teljes mértékben egyet tudok érteni !
Az egész “Devizahitel” program,egy előre kitervelt,szervezett bűncselekmény, melyet az országkiürítésére hoztak létre a cionisták, akik elakarják foglalni Hazánkat ! Az összes többi, mellé beszéd !!
Felvételkori vételi árfolyamon kell visszafizetni, mivel nem volt mögötte deviza!
Kérem a javaslatokat!