Mivel ennek a blognak rendszeres írója és olvasója vagyok, nem lehet meglepő, hogy a híreket is rendszerint szoktam követni. Úgy gondolom, minél több témában vannak az embernek up-to-date ismeretei, annál jobban tud alkalmazkodni a hirtelen jövőbeli helyzetekhez, könnyebben talál megoldásokat az akut problémákra. Azzal, hogy híreket olvasunk, rengeteg témában lehetünk tájékozottak, így könnyebben tudunk már egy adott területnek utánaolvasni és megoldást találni az adódó helyzetre. Persze nem kell minden katasztrófára felkészültnek lenni és tartós élelmiszereket, konzerveket halmozni otthon, mint a prepperek, de ha követjük az egészségüggyel kapcsolatos híreket, például igen sok lehetőségről nyerhetünk információt.
Ezt a hírolvasással kapcsolatos előnyt saját bőrünkön is tapasztaltuk a családdal, emiatt is írom ezt a bejegyzést. Feltűnt ugyanis, hogy a legkisebb gyerekünk kicsit lassan fejlődik a többihez viszonyítva. Később indult meg a kúszás, mászás nála és a járás nem indult meg egy éves koráig. Szerencsére nem is olyan rég, pár éve olvastam egy cikket egy újfajta megközelítésről a gyermekek fejlesztésében a tsmt tornáról. A tsmt, vagyis Tervezett Szenzomotoros Tréning, egy speciális fejlesztő módszer, amelyet a gyermekek idegrendszeri érésének támogatására dolgoztak ki. A szenzomotoros integráció, az érzékelés és a mozgás összehangolt működése, alapvető szerepet játszik a mindennapi készségek kialakulásában, például az egyensúly, a figyelem vagy a tanulási képességek fejlődésében. A tsmt olyan gyermekek számára ajánlott, akik figyelemzavarral, beszéd- vagy mozgásfejlődési késéssel, tanulási nehézségekkel vagy szenzoros feldolgozási zavarral küzdenek, rájuk lehet a tsmt torna hatása kifejezetten pozitív. A terápia egy alapos állapotfelméréssel kezdődik, amely után a szakember személyre szabott fejlesztési tervet állít össze. A gyakorlatok célja a mozgáskoordináció, az egyensúly és az idegrendszer harmonikus működésének fejlesztése. Ritmikus, keresztmozgásos és finommotorikus feladatokkal segítik az idegrendszer érését. A rendszeres tsmt torna hatása jelentős javulást hoz a gyermekek életminőségében és beilleszkedési képességében.
Egy rövid kereséssel találtunk is egy remek helyet a gyerekünknek tsmt tornára, a Mosolykulcs Képességfejlesztő Központban. Remek szakemberek végzik itt a fejlesztést, akik profik a gyerekekkel való munkában. Céljuk direkt játékos és változatos feladatokat adni a kölköknek, hiszen így nem feladatnak, hanem szórakozásként fogják fel a tornát a gyerkőcök. Ezáltal motiváltak a saját maguk fejlesztésében és jóval több energiát tesznek bele ők is.
Másik pozitívum a Mosolykulcs Képességfejlesztő Központtal kapcsolatban, hogy nagyon könnyen megközelíthető tömegközlekedéssel. Ez szerintem nagyon sok családoknak nagy segítség lehet, hiszem így munka és bölcsi vagy óvoda után gyorsan be lehet ugrani hozzájuk egy fejlesztésre. A 3-as metró Dózsa György útnál lévő megállójához nagyon közel van a fejlesztőház, de több troli is megáll itt.
Mindent összegezve, igen sokat segített a családunknak az, hogy én egy ennyire mániás hírolvasó vagyok. Az, hogy az egészségügy téren követem a híreket segített abban, hogy szinte azonnal megfelelő kezelést tudjunk találni a fejlődésben kicsit lemaradt legfiatalabb gyereküknek. A Mosolykulcs Képességfejlesztő Központnál végzett tsmt torna hatása már most látszik a kicsin, igen gyors ütemben kezdi beérni a kortársait. Már egész ügyesen jár és bonyolultabb játékokat is tud végezni. Ezt a hirtelen fellépő problémát, mondhatni, viszonylag gyorsan elhárították, de el sem tudom képzelni milyen jól jöhet a jól-informáltság egy nagyobb egészségügyi probléma esetén, így egészen biztos, hogy én folytatom ezen hírek követését és biztatok arra mindenki mást is, hogy néha kattintson át az egészség szekcióra a követett híroldalakon. Nem tudhatjuk előre milyen veszélyeket háríthatunk el így.