Firkászat

Brazília-Horvátország: 3:1

|

Elkezdődött a várva várt labdarúgó világbajnokság. Nyitó mérkőzés Brazília-Horvátország. Mivel épp az Adrián ejtőzöm, van szerencsém nézni a horvátok fanatizmusát. A szállodában már a gyerekanimátorok is pros-fehér kockásra festik az arcukat, motorokon, autók ablakán kilógatva a horvát zászló, a konobákban hatalmasa kivetítők, egymás mellett vagy 15, és mindenki feszülten várja a meccset.

horvátAmi jól is kezdődött a horvátoknak, mert egy szép támadás után egy csúnya öngóllal megszerezték a vezetést. Minden robbant. Brac szigetéről áthallatszott az üvöltés. Jako dobro Croatia. És aztán itt volt a vége. Nagyon szeretem a horvátokat, a horvát focit is, de ez már nem olyan csapat, mint Suker, vagy Vlaovic idejében volt. Mert ettől kezdve a brazílok el kezdtek focizni és beszorították a horvátokat. Egyenlítettek, és ezt követően a horvátoknak már nem sok közük volt a focihoz. mert nem engedték a brazílok. A második félidőben kaptak egy vitatható tizenegyes után még egy gólt, majd a harmadikat már lazán lőtték a brazílok. A horvátok keresték a labdát, majd ha megtalálták nem tudták megtartani, komoly támadásuk a második félidőben már nem volt. A konobákban is csendesedett a hangulat, és kezdték emlegetni a Suker féle csapatot. Olic nagyon jó focista, csak nagyon önző, Mundric most is sokat futott, de egyedül kevés volt, csak Pletikosat sajnálom, mert amit tudott, mindent kivédett, majdnem a tizenegyest is, beleért, csak erős volt a lövés és nem tudta már kiütni, csak tovább a hálóba. Összeségében nem jó ez a horvát csapat. Mondtam is a konobában, „ne dobro hrvatsi”, kár volt, majdnem menekülnöm kellett. Mert a horvátok akkor is imádják a nemzeti csapatot, ha vereséget szenvednek. És valljuk be, Brazíliától, a Brazíliában rendezett világbajnokságon ez nem szégyen, inkább természetes. 3:1 arányban nyert Brazília és be kell vallanom, mint ahogy később a konobában a horvátok is bevallották, megérdemelten, bár a tizenegyes valóban nem volt jogos.